Vladimír Špidla

 

link rel=

V. Špidla: Merkelová se k uprchlíkům chová správně

Přečtěte si rozhovor, který poskytl Vladimír Špidla deníku Mladá fronta DNES.

Vladimír Špidla obdržel cenu Wilhelma Bocka za rozvoj sociálně demokratické činnosti

Šéfporadce premiéra Bohuslava Sobotky se stal v pořadí již osmým držitelem tohoto ocenění. V předchozích letech byli cenou Wilhelma Bocka oceněni Jiří Paroubek (2008), Andres Tarand (Estonsko, 2009), Egon Bahr (Německo, 2010), Meglena Plugtschieva (Bulharsko, 2011), Boris Tadic (Srbsko, 2012), Robert Fico (Slovensko, 2013), Ildikó Lendvai (Maďarsko, 2014) a Katharina Focke (Německo, 2014, čestné uznání za celoživotní dílo).

Vladimír Špidla v dokumentárním cyklu expremiéři

Podívejte se na video z dokumentárního cyklu expremiéři. Režisér Martin Kohout se Vladimíra Špidly ptal na četné otázky z jeho politického života.

Rozhovor Vladimíra Špidly pro týdeník Ekonom

Málokdo je tak přesvědčeným Evropanem jako Vladimír Špidla. V integraci zdaleka nevidí jen hospodářské a politické uskupení. To podle něho zdaleka nestačí. Starý kontinent se musí proměnit v sociální unii a prosazovat široce pojatá lidská práva. Nejen tuto myšlenku vyjádřil Vladimír Špidla v rozhovoru pro Ekonom.

Vladimír Špidla představil tým poradců premiéra

Šéf poradců Bohuslava Sobotky Vladimír Špidla představil tři desítky lidí, kteří budou předsedovi vlády radit. Je mezi nimi právník Jan Kudrna, ekonom a někdejší ministr financí Pavel Mertlík, prorektor Univerzity Karlovy Stanislav Štech, akademik Jiří Witzany, vědkyně Eva Syková nebo onkolog a někdejší stínový ministr zdravotnictví Jan Žaloudík.